برگزاری آیین بزرگداشت روز دامپزشکی در دانشگاه سمنان / جذب چهار پژوهشگر پسا دکتری در دانشکده دامپزشکی

برگزاری آیین بزرگداشت روز دامپزشکی در دانشگاه سمنان

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان ؛ دراین آیین ، جشن ۳۰ دانشجویی که  موفق به گذراندن آزمون جامع موفق به راهیابی به مرحله پیش کلینیک یا درمانگاهی  شده اند هم برگزارشد.
سید مهدی قمصری رییس گروه تخصصی دامپزشکی وزارت علوم تحقیقات و فناوری در این مراسم  از عضویت ۴۰ هزار دامپزشک در سازمان نظام دامپزشکی کشور خبرداد و گفت: ۱۲ دانشکده دامپزشکی در دانشگاه‌های دولتی و ۱۲ دانشکده نیز در دانشگاه‌های آزاد فعال است .

سید مهدی قمصری افزود : یکی از دستاوردهای اخیر حوزه دامپزشکی تولید یک محصول بیولوژیک برای برطرف کردن زجر تنفسی  نوزادان تازه متولد شده است و در تحقیقات ده ساله در دانشگاه تهران به این دستاورد علمی دست یافته ایم .

رئیس دانشگاه سمنان نیز در این آئین با اشاره به اهمیت مسائل مربوط به دامپزشکی برای داشتن زندگی سالم گفت : توجه به مسائل دامپزشکی توجه به اقتصاد جوامع هست و برای داشتن جامعه مستقل و با اقتصاد موفق باید به مسائل مربوط به دام و دامپزشکی توجه شود .

دکتر سیف الله سعدالدین افزود : توسعه جامع دانش بنیان را از اهداف دانشگاه سمنان اعلام کرد و خواستار کمک دانشگاهیان دانشگاه سمنان برای تحقق این هدف شد  .
محمدحسن یوسفی رییس دانشکده دامپزشکی دانشگاه سمنان هم از اجرای مرحله مقدماتی تحقیقات در حوزه انسانی ، تحقیقات کاربردی ترمیم زخم با استفاده از گیاهان دارویی خبر داد و گفت : یکی دیگر از کارهای تحقیقاتی دیگر همکاری با محیط زیست بود برای تکثیر یوز ایرانی نیز انجام شد .

دکتر یوسفی همچنین از جذب چهار پژوهشگر پسا دکتری خبر داد و گفت : این پژوهشگران نخستین پژوهشگران پسا دکتری دانشکده دامپزشکی دانشگاه سمنان هستند و به زودی فعالیت خود را آغاز می کنند .
دانشکده دامپزشکی دانشگاه سمنان ازسال 88فعالیت خود را آغاز کرده و هم اکنون بیش از 750 دانشجو دارد که از این تعداد، ۳۰۰ دانشجو در مقطع دکترای عمومی دامپزشکی مشغول به تحصیلند و ۲۶ عضو هیات علمی دارد.

در پایان این مراسم از دانشجویان برتر دانشکده دانشگاه سمنان نیز قدر دانی شد .

کلمات کلیدی
قاسم جعفری ورکی
تهیه کننده:

قاسم جعفری ورکی

تصاویر

 - - - - - - - - - - - - - - - - - -

0 نظر برای این محتوا وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *