آئین گرامیداشت روز دامپزشکی و اغاز سال تحصیلی 1400-1401 دانشجویان نوورود دانشکده و اموزشکده دامپزشکی با شرکت مجازی و حضوری جمعی از دانشجویان بومی و نیز مسئولان دانشکده در سالن آمفی تئاتر دانشکده برگزار شد

آئین گرامیداشت روز دامپزشکی و اغاز سال تحصیلی 1400-1401 دانشجویان نوورود دانشکده و اموزشکده دامپزشکی با شرکت مجازی و حضوری جمعی از دانشجویان بومی و نیز مسئولان دانشکده در سالن آمفی تئاتر دانشکده برگزار شد

به گزارش رابط خبری دانشکده دامپزشکی ؛ رئیس دانشگاه سمنان در این مراسم  ضمن تبریک روز دامپزشکی  تبریک به  دانشجویان نو ورود اشاره ای  مختصری به رشته دامپزشکی و سختی آن  داشتند.

در بخش دیگری از سخنان، آقای دکتر نصیری به معرفی بخش های مختلف دانشگاه و برنامه های آتی  پیش رو در حوزه جذب هیات علمی و اصلاح هرم هیات علمی این دانشگاه خبر داد.

مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه سمنان هم در این مراسم با تبریک روز دامپزشکی به دانشجویان  با ذکر احادیثی از ائمه اطهار به تبیین موضوع نگهداری حیوانات از منظر اسلام پرداختند.

حجت الاسلام ذوالفقاری لقب ، در خصوص سختی و اجر اخروی دامپزشکان نیز برای دانشجویان نو ورود سخنانی بیان فرمودند.

بنیانگذار روز ملی دامپزشکی و چهر ماندگار دامپزشکی کشور، ضمن تبریک روز دامپزشکی در خصوص فلسفه نام گذاری 14 مهر به عنوان روز دامپزشکی  و دیدار بزرگان این رشته برای حل مسائل مربوط به این رشته توصیحاتی داشتند.

دکتر حسن تاج بخش در این مراسم اشاره به ضرورت تلاش همگانی در افزایش دام های مولد  در این شرایط سخت اقتصادی برای حفظ ثروت دامی کشور داشتند و در بخش دیگری  در مورد ایجاد انگیزه کاری برای دانشجویان دامپزشکی  و این رشته بیان کردند.

همچنین در این آئین جناب آقای دکتر محمد قلی نادعلیان از مفاخر استان سمنان شهرستان مهدیشهر و چهره ماندگار دامپزشکی کشور که از سخنرانان مجازی این مراسم بودند در خصوص وسیع بودن رشته دامپزشکی از نظر درمان و بهداشت عمومی مواد غذایی و مرتبط بودن با اقتصاد یک مملکت و اشاره به اینکه دامپزشکان  از نظر بهداشت عمومی و مواد غذایی در خط مقدم جبهه کار می کنند تا مواد غذایی سالم در سر سفره مردم برسانند به ایراد سخن پرداختند. ایشان در مورد پاتوژنهای مشترک بین انسان و دام نیز توضیخاتی ارائه نمودند.

پخش کلیپ های معرفی اساتید و کارشناسان آزمایشگاه و دانشجویان ممتاز   این رشته از دیگر برنامه های این آئین بود.

کلمات کلیدی
قاسم جعفری ورکی
تهیه کننده:

قاسم جعفری ورکی

تصاویر

 -  -  -  -  -  -

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *